Najnowsze aktualności

14.09.2017 Szkolenie „Jak być skutecznym w przetargach zlecanych przez LP?” organizowane przez FCC

Wzorem lat ubiegłych Leśne Centrum Kształcenia Ustawicznego Forest CC z Poznania, organizuje dwudniowe szkolenie z tematyki leśnych zamówień publicznych pt. „Jak być skutecznym w przetargach zlecanych przez LP?” Zajęcia poprowadzi Pani Magdalena Michałowska – ekspert ds. zamówień publicznych, autor wielu publikacji z zakresu PZP w leśnictwie z uwzględnieniem sektora usług leśnych. Prawnik posiadający wieloletnie doświadczenie we współpracy z firmami leśnymi oraz Lasami Państwowymi. Na swoim koncie ma wygrane postępowania prawne obejmujące tematykę zlecania prac leśnych.

 

Prawo Zamówień Publicznych w ubiegłym roku przeszło gruntowną modernizację. Niewiadomych jest nadal sporo. Problemy były i będą zawsze, łatwo przecież o błąd formalny lub odrzucenie oferty, szczególnie w kontekście mnogiej interpretacji przepisów. Szkolenie odbędzie się wraz z częścią praktyczną – warsztatową, aby każdy z uczestników mógł wziąć udział w indywidualnych konsultacjach.

 

 

Na szkoleniu skierowanym do właścicieli i kierowników firm leśnych m.in. o tym jak poruszać się po aktualnych przepisach prawnych oraz co nowego zostało wprowadzonego w zlecaniu prac leśnych. Tematów jest sporo i aby dobrze je opanować program szkolenia przygotowany został na dwa dni (weekend). W programie m.in.:

 

 • Prawidłowe przygotowanie oferty przetargowej poprzez m.in. analizę zapisów SIWZ czy kwalifikacji zawodowych.
 • Bezbłędne opracowanie JEDZ (Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia), zasobów podmiotów trzecich.
 • Przydatny instruktarz o tym, jak nawiązywać konsorcja bez ryzyka zarzutów o zmowy przetargowe.
 • Uprawnienia Wykonawcy w toku postępowania, jak wpływać na treść SIWZ i na etapie realizacyjnym na treść umowy. Poleganie na potencjale innych podmiotów, zmiany w zakresie oceny zdolności Podwykonawcy, podstawy wykluczenia.
 • Jak kontrolować podwykonawców i tworzyć aneksy do umowy.
 • Nowe regulacje w zakresie środków ochrony prawnej i przesłanek w procedurze odwoławczej.
 • Dokumentacja – zasady jej składania i oceny. Odwrócona zasada badania i oceny ofert. Rozszerzenie katalogu wyłączeń i odrzucenia oferty. Obowiązkowa procedura selfcleaning. Rażąco niska cena lub kosztu wykonania zamówienia – przedstawienie dowodów wyliczenia ceny lub kosztu.

 

Cena szkolenia

600 zł netto tj. 738 zł brutto / osobę, koszt zawiera:

 • zakwaterowanie w LOS Puszczykowo z 23 na 24.09.17
 • udział w szkoleniu
 • materiały dydaktyczne
 • pełne wyżywienie i przerwy kawowe
 • konsultacje z ekspertem
 • certyfikat ukończenia szkolenia

Zgłoszenia do 20.09

Jacek Rutkowski
Forest Consulting Center – Leśne Centrum Kształcenia Ustawicznego
Tel. 690-800-290
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz zgłoszeniowy: http://www.forestcc.pl/zamowienia-publiczne-w-uslugach-lesnych/

 

 

 

Organizator

 

Forest Consulting Center – Leśne Centrum Kształcenia Ustawicznego jest poznańską spółką szkoleniowo-konsultingową specjalizującą się od 2011 r. w branży leśnej i drzewnej. Wywodzi się z Centrum Kształcenia Przedsiębiorców Leśnych (CKPL) działającym przy Wydziale Leśnym UP w Poznaniu. Podstawowe dwa obszary aktywności FCC to specjalistyczne szkolenia, m.in. kursy operatorów maszyn leśnych (jedna z dwóch jednostek w Polsce kształcących operatorów) i kursy brakarskie oraz doradztwo w pozyskiwaniu finansowań – dotacje UE. Kontakt www.forestcc.pl

 

 

Dodatkowe informacje