Najnowsze aktualności

14.02.2018 Małgorzata Golińska będzie nowym wiceministrem środowiska.

Małgorzata Golińska będzie nowym wiceministrem środowiska. Wniosek o powołanie posłanki PiS ze Szczecinka na stanowisko sekretarza stanu zgłosił Mateuszowi Morawieckiemu szef resortu środowiska Henryk Kowalczyk.Informację o zgłoszeniu premierowi tej kandydatury podaje Polskie Radio Koszalin. Golińska miałaby zajmować się w ministerstwie sprawami lasów państwowych. Małgorzata Golińska powiedziała radiu, że jako posłanka "wielokrotnie współpracowała z ministrem Henrykiem Kowalczykiem". Podkreśliła, że wniosek o powołanie na wiceministra to dla niej "wielkie wyróżnienie".

Jak pisze PRK, Golińska to absolwentka Akademii Rolniczej w Poznaniu. Ukończyła na tej uczelni studia magisterskie z leśnictwa oraz studia podyplomowe z zakresu integracji europejskiej ze specjalizacją agrobiznes i obszary wiejskie. Pracowała też jako leśniczy w Nadleśnictwie Szczecinek.

37-letnia posłanka zasiada obecnie w kilku komisjach sejmowych: Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Obrony Narodowej.

Wywiad z Małgorzatą Golińską można przeczytać w Drwalu 1/2016

Dodatkowe informacje