Najnowsze aktualności

07.06.2019 A może pracować w Niemczech? Waldemar Spychalski nawiązał współpracę ze stowarzyszeniem przedsiębiorców z Turyngii.

Waldemar Spychalski spotkał  się 6 czerwca 2019 r. ze Svenem Butzartem prezesem stowarzyszenia przedsiębiorców leśnych z Turyngii (Forstunternehmer Verband Thüringen).
Oto jego relacja. 

„Przymierze” ze Svenem Butzartem zawarte. Spotkaliśmy się w restauracji Bella Vista am Stausee w Hohenfelden ( Turyngia). Od jutra Sven zacznie nagłaśniać temat możliwości współpracy przedsiębiorców zrzeszonych w jego organizacji ( 44 firmy leśne na terenie Turyngii) z przedsiębiorcami z SPL-u. Chodzi o pomoc przy realizacji kontraktów na prace leśne. Na razie, do czasu ustalenia specjalnego adresu, na mój adres mailowy będzie przesyłał oferty i zapytania swoich kolegów. SPL może publikować je na swojej stronie internetowej a także rozsyłać mailem do wszystkich członków stowarzyszenia. Z kolei nasi koledzy mogą zgłaszać do zarządu głównego SPL swoje potrzeby wysłania do Niemiec pracowników i maszyn spowodowane brakiem możliwości zatrudnienia na polskim rynku np. w efekcie przegranego przetargu.
Taka współpraca powinna zachęcić część przedsiębiorców w naszym kraju do proponowania bardziej realnych cen za usługi leśne. Oby!
Pozdrawiam serdecznie ! Waldemar Spychalski

Mamy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje pomyślną współpracą.

Dodatkowe informacje