Składka członkowska

Prezes SPL przypomina członkom SPL o zbliżającym się terminie opłacenia składek członkowskich. Sympatyków zachęcamy do dołączenia do naszej organizacji

31.01.2019 Jak prawidłowo złożyć ofertę elektroniczną? Artykuł z Drwala

W wielu nadleśnictwach nie udało się wybrać wykonawców usług z zakresu gospodarki leśnej w pierwszych przetargach. Przed nami zatem druga tura przetargów na usługi leśne, przetargów w pełni zelektronizowanych. A to dla wielu firm leśnych coś zupełnie nowego. 

Link do artykułu 

 

04.12.2018 Lasy Państwowe „czymś absolutnie wzorcowym dla świata”

"Gospodarka realizowana przez Lasy Państwowe jest czymś absolutnie wzorcowym w skali światowej. A pamiętajmy, że lasy pochłaniają CO2". powiedział prezydent Andrzej Duda na konferencji prasowej podczas COP24 w Katowicach.

Link

06.12.2018 Usługi leśne na krawędzi przepaści. Artykuł Waldemara Spychalskiego w grudniowym Drwalu

Sytuacja na rynku usług leśnych staje się coraz bardziej dramatyczna. Jeżeli Lasy Państwowe nie zmienią podejścia do ich finansowania, za chwilę może całkowicie zabraknąć chętnych do pracy w lesie. Grozi to upadkiem nie tylko branży usługowej, ale w konsekwencji także samych Lasów.

Link do artykułu z grudniowego Drwala

03.09.2018 Opóźnienia w przetargach - artykuł z wrześniowego Drwala

Tegoroczne przetargi, które powinny być rozstrzygnięte już na początku stycznia, miały pewną czasową obsuwę. Niekiedy sięgała ona, bagatela, sześciu miesięcy...

Link

 

Dodatkowe informacje