31.01.2019 Jak prawidłowo złożyć ofertę elektroniczną? Artykuł z Drwala

W wielu nadleśnictwach nie udało się wybrać wykonawców usług z zakresu gospodarki leśnej w pierwszych przetargach. Przed nami zatem druga tura przetargów na usługi leśne, przetargów w pełni zelektronizowanych. A to dla wielu firm leśnych coś zupełnie nowego. 

Link do artykułu 

 

06.12.2018 Usługi leśne na krawędzi przepaści. Artykuł Waldemara Spychalskiego w grudniowym Drwalu

Sytuacja na rynku usług leśnych staje się coraz bardziej dramatyczna. Jeżeli Lasy Państwowe nie zmienią podejścia do ich finansowania, za chwilę może całkowicie zabraknąć chętnych do pracy w lesie. Grozi to upadkiem nie tylko branży usługowej, ale w konsekwencji także samych Lasów.

Link do artykułu z grudniowego Drwala

03.09.2018 Opóźnienia w przetargach - artykuł z wrześniowego Drwala

Tegoroczne przetargi, które powinny być rozstrzygnięte już na początku stycznia, miały pewną czasową obsuwę. Niekiedy sięgała ona, bagatela, sześciu miesięcy...

Link

 

04.12.2018 Lasy Państwowe „czymś absolutnie wzorcowym dla świata”

"Gospodarka realizowana przez Lasy Państwowe jest czymś absolutnie wzorcowym w skali światowej. A pamiętajmy, że lasy pochłaniają CO2". powiedział prezydent Andrzej Duda na konferencji prasowej podczas COP24 w Katowicach.

Link

02.07.2018 Mistrzostwa Świata Drwali w Lillehammer w Norwegii

Do Lillehammer zjechało się 110 zawodników z 28 krajów świata, w tym także z Polski. Wszyscy wezmą udział w walce o mistrzostwo świata. Wśród uczestników zawodów znajdują się:
 w kategorii kobiet: Julia Królik, w kategorii seniorów: Kamil Szarmach, Tomasz Bilski, Zenon Sobolewski oraz Robert Glazer w kategorii juniorów
 
 
 
Mamy pierwszy sukces Polski na 33. MŚD w Norwegii. Polak, Przemysław Remi (prezes Silvapol S.A.) został ponownie wybrany na członka zarządu IALC. Na walnym zebraniu obecni byli wszyscy przedstawiciele 28 państw. Pozostali członkowie zarządu to: Daniel Kleger, Markus Ludi, Christian Mandl (nieobecny na zdjęciu) oraz prezydent pani Sandra Schwender.
 

Dodatkowe informacje