05.06.2019 Mistrzostwa Polski Drwali

Mistrzostwa Polski Drwali odbędą się 21 września 2019 r. w Kielcach przy okazji  targów rowerowych  KIELCE BIKE-EXPO

Aktualna lista rankingowa drwali 

 

SPL poszukuje firm i osób chcących wesprzeć finansowo wydarzenie.  

Osoba kontaktowa - Prezes SPL Tadeusz Ignaciuk tel. 600 496 172

 

 

10.03.2019 XI Konkurs Umiejętności Leśnych im. Wacława Jatczaka - Wyniki

Na konkurs składają się zadania skierowane do uczniów techników leśnych (np. rozpoznawanie pędów drzew, gatunków roślin, rodzajów drewna, strzelectwo), sprawdzające ich wiedzę i umiejętności leśne. Oprócz tego organizowane są zawody drwali, według regulaminu IALC, w których poza uczniami biorą udział także chętni zawodnicy z całego kraju (w osobnej kategorii). Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Baszak. Podium wyglądało następująco:  

  1. Piotr Oman (Makita) – 1513 pkt.
  2. Robert Glazer (STIHL) – 1484 pkt.
  3. Marcin Brewka (STIHL) – 1471 pkt.

 

Tekst: B.S

Galeria

14.02.2019 XI Konkurs Umiejętności Leśnych im. Wacława Jatczaka

XI Konkurs Umiejętności Leśnych im. Wacława Jatczaka to zawody rozgrywane zgodnie z regulaminem IALC, a uzyskane przez zawodników punkty, podobnie jak w ubiegłym roku, będą się liczyły w kwalifikacji do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Drwali. Zawody te odbędą się w dniach 7–8 marca w Rucianem-Nidzie.
W ramach Konkursu będzie rywalizować maksymalnie 50 osób w jednej z dwóch kategorii:
- uczniowie / studenci szkół / wydziałów leśnych
- open – pracownicy zakładów usług leśnych i wszyscy pozostali.
Uczestniczący w zawodach uczniowie szkół leśnych, m.in. z Niemiec, dodatkowo będą uczestniczyć w „Biegu leśnika”, na który składa się zestaw konkurencji związanych ze sprawdzeniem typowych umiejętności leśnika, takich jak rozpoznawanie organizmów leśnych, próbek drewna, obsługa rejestratora, pomiar drzew, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, jazda ciągnikiem na czas po torze z przeszkodami.  

    Sędzią Głównym zawodów jest Pan Krzysztof Baszak z Nadleśnictwa Spychowo. Informacje o zawodach wraz z rekrutacją zamieszczone są pod adresem: http://kul.zsl.org.pl/.

Zawody organizuje Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie. Patronat medialny sprawuje miesięcznik przedsiębiorców leśnych „Drwal”.

Dodatkowe informacje