11.10.2017 Szkolenia FCC - Zamówienia publiczne w usługach leśnych

Podobnie jak we wcześniejszych latach jako FCC organizujemy 2-dniowe pt. ‘Szkolenie z zamówień publicznych dla przedsiębiorców leśnych’, które odbędzie się w Puszczykowie k. Poznania. Przetargi w usługach leśnych powoli się nabierają tempa. Aby być sprawnym w zawiłych niuansach Prawa Zamówień Publicznym i przede wszystkim skutecznym – warto się doszkolić. Problemy były i będą zawsze, łatwo przecież o błąd formalny lub odrzucenie oferty, szczególnie w kontekście ciągle zmieniających się przepisów czy interpretacji. Szkolenie odbędzie się wraz z częścią praktyczną – warsztatową, aby każdy z uczestników mógł skonsultować indywidualnie swój przypadek.

 

  1. 1.       SZKOLENIE „ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W USŁUGACH LEŚNYCH” – termin 21-22.10.2017 r.

W PROGRAMIE m.in.:

  • Zmiany w zakresie zasad obowiązujących w ustawie PZP.
  • Usługi z zakresy gospodarki leśnej – przesłanki wyłączeń z ustawy PZP.
  • Zwiększenie odpowiedzialności Wykonawcy składającego ofertę m.in. poprzez znaczące zmiany w zakresie określenia warunków udziału w postępowaniu oraz tzw. limitów dot. zdolności ekonomicznej.
  • Uprawnienia Wykonawców: poleganie na potencjale innych podmiotów, zmiany w zakresie oceny zdolności Podwykonawcy, podstawy wykluczenia.
  • Dokumentacja – zasady jej składania i oceny. Odwrócona zasada badania i oceny ofert. Rozszerzenie katalogu wyłączeń i odrzucenia oferty. Obowiązkowa procedura selfcleaning. Rażąco niska cena lub kosztu wykonania zamówienia – przedstawienie dowodów wyliczenia ceny lub kosztu.
  • Jednolity Europejski Dokument Zamówienia – ocena i informacje wymagane od Wykonawcy.
  • Możliwości zmiany umowy i ich zakres uprawnień wobec Wykonawcy jako strony.
  • Nowe regulacje w zakresie środków ochrony prawnej i przesłanek w procedurze odwoławczej.

DATA: 21-22.10.2017 (weekend)

ZAPISY: do 15.10

MIEJSCE: Leśny Ośrodek Szkoleniowy w Puszczykowie k. Poznania

INFORMACJE: Jacek Rutkowski, tel. 690-800-290, e-mail.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SZCZGÓŁY i FORMULARZ: http://www.forestcc.pl/zamowienia-publiczne-w-uslugach-lesnych/  

Dodatkowe informacje