03.08.2019 KOMUNIKAT w sprawie odwołania Mistrzostw Polski Drwali 2019

Chcielibyśmy Państwa poinformować, iż zmuszeni jesteśmy odwołać planowane na wrzesień 2019 Mistrzostwa Polski Drwali. Złożyło się na to kilka przyczyn, głównie natury organizacyjnej i finansowej.
Pragniemy jednak uspokoić wszystkich sympatyków, sponsorów i przede wszystkim zawodników informując, że na wiosnę 2020 wspólnie z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe, Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych zorganizuje zawody drwali o randze mistrzostw Polski.
Planujemy imprezę o otwartym charakterze, skierowaną przede wszystkim do ludzi lasu – pracowników firm leśnych, leśników, producentów sprzętu ale także ich rodzin i wszystkich miłośników lasów. Będzie to bardzo ważny sprawdzian dla naszej kadry przed planowanymi na wrzesień 2020 Mistrzostwami Świata Drwali (IALC) w Serbii.
Liczymy na zrozumienie wszystkich zawiedzionych naszą decyzją. O szczegółach planowanych na wiosnę 2020 zawodów będziemy się starali informować Państwa na bieżąco.Z poważaniem, w imieniu Zarządu Głównego SPL

 

Prezes Tadeusz Ignaciuk

 

Gołuchów, 2 sierpnia 2019

 

05.06.2019 Mistrzostwa Polski Drwali

Mistrzostwa Polski Drwali odbędą się 21 września 2019 r. w Kielcach przy okazji  targów rowerowych  KIELCE BIKE-EXPO

Aktualna lista rankingowa drwali 

 

SPL poszukuje firm i osób chcących wesprzeć finansowo wydarzenie.  

Osoba kontaktowa - Prezes SPL Tadeusz Ignaciuk tel. 600 496 172

 

 

14.02.2019 XI Konkurs Umiejętności Leśnych im. Wacława Jatczaka

XI Konkurs Umiejętności Leśnych im. Wacława Jatczaka to zawody rozgrywane zgodnie z regulaminem IALC, a uzyskane przez zawodników punkty, podobnie jak w ubiegłym roku, będą się liczyły w kwalifikacji do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Drwali. Zawody te odbędą się w dniach 7–8 marca w Rucianem-Nidzie.
W ramach Konkursu będzie rywalizować maksymalnie 50 osób w jednej z dwóch kategorii:
- uczniowie / studenci szkół / wydziałów leśnych
- open – pracownicy zakładów usług leśnych i wszyscy pozostali.
Uczestniczący w zawodach uczniowie szkół leśnych, m.in. z Niemiec, dodatkowo będą uczestniczyć w „Biegu leśnika”, na który składa się zestaw konkurencji związanych ze sprawdzeniem typowych umiejętności leśnika, takich jak rozpoznawanie organizmów leśnych, próbek drewna, obsługa rejestratora, pomiar drzew, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, jazda ciągnikiem na czas po torze z przeszkodami.  

    Sędzią Głównym zawodów jest Pan Krzysztof Baszak z Nadleśnictwa Spychowo. Informacje o zawodach wraz z rekrutacją zamieszczone są pod adresem: http://kul.zsl.org.pl/.

Zawody organizuje Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie. Patronat medialny sprawuje miesięcznik przedsiębiorców leśnych „Drwal”.

10.03.2019 XI Konkurs Umiejętności Leśnych im. Wacława Jatczaka - Wyniki

Na konkurs składają się zadania skierowane do uczniów techników leśnych (np. rozpoznawanie pędów drzew, gatunków roślin, rodzajów drewna, strzelectwo), sprawdzające ich wiedzę i umiejętności leśne. Oprócz tego organizowane są zawody drwali, według regulaminu IALC, w których poza uczniami biorą udział także chętni zawodnicy z całego kraju (w osobnej kategorii). Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Baszak. Podium wyglądało następująco:  

  1. Piotr Oman (Makita) – 1513 pkt.
  2. Robert Glazer (STIHL) – 1484 pkt.
  3. Marcin Brewka (STIHL) – 1471 pkt.

 

Tekst: B.S

Galeria

Dodatkowe informacje