06.09.2021 Mistrzostwa Polski Drwali 2021 w Koszęcinie

Mistrzostwa Polski Drwali 2021 zostały rozegrane w dniach 4-5 września na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Koszęcinie – siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.  

W pierwszy wrześniowy weekend 2021 roku odbyły się w Koszęcinie na Śląsku Mistrzostwa Polski Drwali zorganizowane przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych im. M. Wierzbickiego. Zawody rozegrano zgodnie z regulaminem międzynarodowej federacji IALC.

Wystąpiło 28 zawodników, z czego 7 zaliczono do juniorów. W tym roku, ze względu na sytuację pandemiczną w roku ubiegłym, zawodnicy nie zostali wyłonieni ściśle na podstawie dotychczasowych dokonań na niwie sportowej.

Zawody przebiegały dwutorowo i rozłożone zostały na dwa dni. Pierwszego dnia równorzędnie rozgrywano zarówno ścinkę, jak i konkurencje techniczne na placu. Dzień drugi poświęcono dokończeniu rywalizacji a także finałowej konkurencji – okrzesywaniu.

Nad prawidłowością przebiegu zmagań czuwała grupa sędziów pod przewodnictwem Wojciecha Jaronia. Wśród sędziów znalazł się także Damian Sieber, dyrektor RDLP w Katowicach.

Najlepszym drwalem okazał się Zenon Sobolewski, wyprzedzając Roberta Glazera i, broniącego tytułu, Tomasza Bilskiego. Najlepszym juniorem został Jakub Rzepa, wyprzedzając Macieja Pilarskiego oraz Rafała Prybę.

Mistrzostwa były częścią Pikniku Leśno-Myśliwskiego „Cietrzewisko”.

Zwycięzcy : Klasyfilkacja ogólna 

Wyniki Juniorzy

Wyniki Seniorzy

Organizatorami Mistrzostw Polski Drwali 2021 było Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych i Wójt Gminy Koszęcin  a partnerem strategicznym Lasy Państwowe. Imprezę sponsorowała firma Stihl. O profesjonalny przebieg od strony technicznej zadbała firma M&H Brol.

Więcej zdjęć można znaleźć na profilu FB miesięcznika Drwal.

16.08.2021 Mistrzostwa Polski Drwali 2021

Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych im. Mieczysława Wierzbickiego, członek IALC (International Association Logging Championships), zaprasza na Mistrzostwa Polski Drwal 2021. Zawody dobędą się w dniach 4-5 września na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Koszęcinie (woj. śląskie). Organizatorem Mistrzostw jest SPL, sponsorem Lasy Państwowe, zaś patronatem objął Stihl. Patronat medialny sprawuje miesięcznik „Drwal”. O przyjęciu zgłoszenia i możliwości udziału w Mistrzostwach  będzie decydować kolejność napływania zgłoszeń – dopuszczonych zostanie maks. 30 zawodników. Nietypowa procedura podyktowana jest brakiem kwalifikacji (rankingu), związanej z pandemią COVID-19. Chęć udziału zawodnicy mogą zgłaszać mailowo na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie 22 sierpnia 2021. Zakwalifikowanym do startu w  MPD zawodnikom organizator zapewnia wyżywienie oraz nocleg 4/5 września. O przyjęciu zgłoszenia i możliwości udziału w Mistrzostwach będzie decydować kolejność napływania zgłoszeń zaproszonych zawodników – dopuszczonych zostanie maks. 30 osób. W razie pytań należy dzwonić na tel.: 507 052 164

Co: Mistrzostw Polski drwali 2021

Gdzie: 42-286 Koszęcin, ul. Zamkowa 3 – siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. S. Hadyny

Kiedy: 4-5 września; start – 4 września godz. 9:30

Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – do 22 sierpnia

05.06.2019 Mistrzostwa Polski Drwali

Mistrzostwa Polski Drwali odbędą się 21 września 2019 r. w Kielcach przy okazji  targów rowerowych  KIELCE BIKE-EXPO

Aktualna lista rankingowa drwali 

 

SPL poszukuje firm i osób chcących wesprzeć finansowo wydarzenie.  

Osoba kontaktowa - Prezes SPL Tadeusz Ignaciuk tel. 600 496 172

 

 

03.08.2019 KOMUNIKAT w sprawie odwołania Mistrzostw Polski Drwali 2019

Chcielibyśmy Państwa poinformować, iż zmuszeni jesteśmy odwołać planowane na wrzesień 2019 Mistrzostwa Polski Drwali. Złożyło się na to kilka przyczyn, głównie natury organizacyjnej i finansowej.
Pragniemy jednak uspokoić wszystkich sympatyków, sponsorów i przede wszystkim zawodników informując, że na wiosnę 2020 wspólnie z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe, Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych zorganizuje zawody drwali o randze mistrzostw Polski.
Planujemy imprezę o otwartym charakterze, skierowaną przede wszystkim do ludzi lasu – pracowników firm leśnych, leśników, producentów sprzętu ale także ich rodzin i wszystkich miłośników lasów. Będzie to bardzo ważny sprawdzian dla naszej kadry przed planowanymi na wrzesień 2020 Mistrzostwami Świata Drwali (IALC) w Serbii.
Liczymy na zrozumienie wszystkich zawiedzionych naszą decyzją. O szczegółach planowanych na wiosnę 2020 zawodów będziemy się starali informować Państwa na bieżąco.Z poważaniem, w imieniu Zarządu Głównego SPL

 

Prezes Tadeusz Ignaciuk

 

Gołuchów, 2 sierpnia 2019

 

10.03.2019 XI Konkurs Umiejętności Leśnych im. Wacława Jatczaka - Wyniki

Na konkurs składają się zadania skierowane do uczniów techników leśnych (np. rozpoznawanie pędów drzew, gatunków roślin, rodzajów drewna, strzelectwo), sprawdzające ich wiedzę i umiejętności leśne. Oprócz tego organizowane są zawody drwali, według regulaminu IALC, w których poza uczniami biorą udział także chętni zawodnicy z całego kraju (w osobnej kategorii). Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Baszak. Podium wyglądało następująco:  

  1. Piotr Oman (Makita) – 1513 pkt.
  2. Robert Glazer (STIHL) – 1484 pkt.
  3. Marcin Brewka (STIHL) – 1471 pkt.

 

Tekst: B.S

Galeria

Dodatkowe informacje